Umělecké projekty

Umělecké prvky v nemocničních prostorách vytvářejí pro pacienty a personál příjemné prostředí vnesením života do mnohdy sterilních prostor nemocničních zařízení.

Realizace uměleckých projektů dává na druhou stranu umělcům prostor k realizaci a prezentaci v prostředí, které každoročně navštíví tisíce návštěvníků.


Realizované umělecké projekty:

Sochařská galerie pod širým nebem

Zahrada Kliniky Dr. Pírka – ideální místo pro odpočinek, relaxaci i fyzioterapii. V zahradě Kliniky jsou k zhlédnutí sochařská díla renomovaných umělců z různých míst Evropy. Tato díla jsou vytvářena s cílem zpříjemnit prostředí nemocniční zahrady. Je zajímavé srovnávat různé sochařské školy a nechat na sebe působit fantazii a sílu krásných uměleckých děl.


Videoart

V prostorech Kliniky jsou umístěny luminační látky, speciální projekční plochy Philips, které umožňují na velkoplošných projekčních plátnech díky speciálním LED technologiím promítat nejrůznější umělecké videoprojekty.


Exteriérové expozice velkoformátových snímků

Jedinečný designový systém společnosti Medialogue v zahradě Kliniky Dr. Pírka. Cílem projektu je návštěvníkům zahrady a všem občanům města nabídnout umělecky a didakticky mimořádné výstavy, které připomenou významné momenty české historie nebo umění.


Spolupráce s Městským divadlem v Mladé Boleslavi

Klinika Dr. Pírka s již několikaletou tradicí pořádá každoročně jako poděkování svým zaměstnancům a partnerům divadelní představení v Městském divadle Mladá Boleslav. Ředitel Kliniky MUDr. Stanislav Najman se vždy snaží vybírat přední představení české divadelní scény. V minulosti tak mohli zaměstnanci a partneři Kliniky shlédnout tyto představení:

  • 23.1.2016 - Zimní Pohádka - William Shakespeare - Dejvické Divadlo
  • 18.1.2015 - Svatá Rodina - György Schwajda - Studio Ypsilon
  • 10.1.2014 - Dealer´s Choice - Patrick Marber- Dejvické Divadlo
  • 14.12.2012- Ucpanej Systém – Irvine Welsh- Dejvické Divadlo
  • 3.12.2011 - Shirley Valentine - Willy Russella – Městská divadla pražská
  • 23.1.2011 – 39 stupňů – John Buchan, Alfred Hitchcock - Dejvické Divadlo
  • 13.12.2009 - Chvála bláznovství – Ingvar Ambjornsen- divadlo Kalich
  • 6.3.2009 – Teremin – Petr Zelenka- Dejvické Divadlo

Dendrologické zastavení

V zahradě Kliniky Dr. Pírka se nechází nejedna dendrologicky zajímavá rostlina. Pro návštěvníky je zde připřaveno 5 zastavení, kde si pomocí QR kodů mohou poslechnout autentické informace o zahradě.


Skulptury uměleckého kováře Davida Szalaye – součást metalové stezky

Prostředí Kliniky Dr. Pírka bylo zařazeno jako jedno z kulturně zajímavých stanovišť Mladoboleslavska. Při vstupu do areálu Kliniky je jedna ze soch Davida Szalay, která upozorňuje na sochařskou galerii pod širým nebem. V interiéru Kliniky na hlavním schodišti je instalován „ Strom života“ symbolizující smysl poskytované zdravotní péče.

Máte dotaz, zájem o naše služby? Napište nám, ozveme se Vám.

Odesílám...