Aktuality

Reportáž z vernisáže Oldřicha Nového

8. 4. 2018


Dne 7.4.2018 byla zahájena výstava „Život mezi filmem a divadlem“ věnovaná osobnosti Oldřicha Nového. Výstava navazuje na tradici společnosti Kultury MB a Kliniky Dr.Pírka připomínat si osobnosti a události české minulosti. 

V letošním roce si připomínáme kulatá výročí konce první světové války a vzniku první republiky.  A tak ve spolupráci s Muzeem hlavního města Prahy, společností Medialogue a firmou Škoda Auto byly v zahradě Kliniky instalovány dvě výstava připomínající první republiku – výstava První světová válka očima Pražanů a výstava Oldřich Nový - Život mezi filmem a divadlem.  Na velkoformátových panelech jsou zachycena mimořádně zajímavá fakta, která budou jistě inspirací pro mnohé z návštěvníků. Výstava je volně přístupná do září letošního roku.

Zahájení výstavy a připomenutí osobnosti Oldřicha Nového proběhlo v prvorepublikové atmosféře v restauraci Štěpánka v nové budově Kliniky Dr. Pírka  za doprovodu dobové hudby v podání bratrů Hermanů a pana Lamberta. Do historie zasvětil svým komentářem znalec filmové historie pan Rudolf Kulka.. V odpoledních hodinách probíhala projekce filmů s Oldřichem Novým a nabídkou prvorepublikového menu. Dokonalou atmosféru provázelo krásné slunečné sobotní odpoledne.