Aktuality

Slavnostní otevření nové budovy Kliniky Dr. Pírka a vernisáž výstavy Praha světová - 25 let v UNESCO

8. 12. 2017


V pátek 15. prosince slavnostně otevře novou budovu Kliniky Dr. Pírka její autor Prof. Martin Rajniš ze studia Huť architektury. Prof. Rajniš je jeden z nejvýznamnějších současných českých architektů. Jedná se o autora např. Poštovny na Sněžce, vzducholodě Gulliver v pražské galerii Dox, muzea Járy Cimrmana, ale i nedávno otevřené rozhledny v Jeruzalémě.

Součástí události bude prohlídka nové budovy komentovaná právě Prof. Rajnišem. Nová budova Kliniky je přitom jedna z jeho dosud nejnáročnějších a nejrozsáhlejších staveb, a to i s ohledem na její povahu zdravotnického zařízení. O to zajímavější bude komentář Prof. Rajniše, jenž jako architekt upozorní i na ty aspekty budovy a její výstavby, které si my, odborníci z jiných oblastí, ne vždy uvědomíme.

Druhou částí slavnostního odpoledne bude vernisáž k nové výstavě Praha světová - 25 let v UNESCO, která proběhne v restauraci nové budovy Kliniky Dr. Pírka v Mladé Boleslavi ve 14. hodin. Součástí bude prohlídka Obrazové galerie v zahradě Kliniky, komentovaná autorem výstavy arch. Ondřejem Šefců.


O Výstavě:
„V loňském roce jsme prožili velkolepé oslavy 700 let od narození Karla IV., panovníka, který se o rozvoj Prahy zasloužil více než kdokoliv jiný, a výraznou měrou tak přispěl k našemu letošnímu jubileu 25 let od zapsání historického centra na seznam světového dědictví UNESCO. Výstava Praha světová 2017 – 25 let v UNESCO je unikátní příležitostí připomenout si, proč je Praha pro tuzemské i zahraniční návštěvníky atraktivní, že má co nabídnout a že máme být na co pyšní. A že samozřejmě vynaložíme veškeré úsilí, abychom toto dědictví zachovali pro budoucí generace,“ uvedl radní hl. m. Prahy Jan Wolf.

„Praha je jedno z nejmalebnějších měst na světě. Je neuvěřitelné, co je možné o Praze stále objevovat a jak je možné o ní znovu a znovu jinak, vyprávět,“ doplnil autor výstavy a ředitel Národního památkového ústavu v Praze Ondřej Šefců.

Výstava bude volně přístupná denně. Bude tedy určitě stát za to navštívit výstavu, protože slibuje více než zajímavý vizuální zážitek.